Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Po co sie starać żyć skoro i tak w końcu umrzemy?"

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka japońskiego?
Autor Wiadomość
@krzmig 
Administrator

Wysłany: 2006-10-27, 21:45   Nauka japońskiego?

Pewno wielu z was interesuje się Japonią głównie przez M&A, czyli tak jak ja :]. Od kiedy interesuje mnie Japonia, chcę razem z kolegą z klasy wyjechać tam :] A skoro wyjechać trzeba znać język :] Od kilku dni w wolnych chwilach uczę się tamtejszego języka. Nie wiem jak mi idzie bo na razie poznaje znaczki Hiragany. Z tego co wiem Pinka której dałem linka tez uczy się japońskiego :] Uważam że język jest dość ciekawy i w brew pozoru jest chyba łatwy :D Nie będę mówił jak zbudowany jest ten język bo to wszystko znajdziecie tutaj:

Z tych dwóch linków zdecydowanie polecam pierwszy ale być może drugi też sie przyda :]
A więc zapraszam do nauki (nie wieże że to powiedziałem XD)!
pozdrawiam :D

+Qbex 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-11-01, 18:25   

Już dawno wiedziałem o tych stronach. Nawet zacząłem się uczyć, ale jest to cholernie długie. Doszedłem do bodajże 5 lekcji Hiragany na Wikipedii i już mi się wszystko miesza. Mam za to kolegę w klasie, który chodzi do Empiku na Japoński oraz koleżanke ze szkoły, która uczęszcza tam razem z nim. Jak coś to będę się od niego uczył xD Chyba zacznę się uczyć na nowo z tych stron, jednak to nie to samo, co nauka w szkole.
Tak więc życzę wszystkim powodzenia w nauce.

Pozdr.

Itashi
Prawie FAN

Wysłany: 2007-03-18, 22:40   

Heh.... ja także lubię japoński ale nigdy nie ,myślałemżeby się go uczyć. potrafię rozmawiać płynnie po Francusku, Angielski, (n)iemiecku i troszkę po Rosyjsku, Czesku oraz innych państw kiedyś nalerzących do Rosji. Z japońskim zetknąłem się pierwszy raz po zobaczeniu "last samuraj", muszę zczaić te dwie stronki. Narazie mało wiem z japońskiego, ale to jeden z języków które są tak samo trudne jak Polski. ciekawy temat>>>> pozdro krzymig i Qubex :)

bober_ 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2007-04-28, 00:13   

Co do nauki japońskiego powiem tyle co mi powiedział kolega z klasy i co sam zaobserwowałem.

- Kolega uczy się sam wspomagając sie książką (nie znam niestety tytułu) i wychodzi mu to bardzo dobrze, jest w stanie napisać zdanie tłumacząc je z polskiego na japoński i odwrotnie.
- Jak chcesz to się nauczysz.
- Musisz być wytrwały - bardzo.
No i ważne jest to, żeby uczyć się tego języka jeżeli samemu to konsekwentnie a jeżeli w szkole to pilnie. (nie to co w standardowej szkole xD)
Dobra pamięć też nie zawadzi...

Joł. pozdro ziomale xD <lol>

^kbks 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2008-07-04, 00:04   

też myślałem o tym żeby się mauczyć japońskiego i póżniej wyjechać do japonii
mają tam oczywiście anime i mange ale oprócz tego świetne samochody (lancer evo X moje marzenie) i piękne dziewczyny
choć tego ostatniego nie brakuje w polsce wręcz przeciwnie ;)
ale to raczej nie realne znając moje możliwości i chęci do nauki języków ;(

vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2008-07-04, 21:31   

Em, sam mimo swojego lenistwa czasem mam chęć nauczenia się kilku zwrotów tak aby pojechać kiedyś do Japonii i tam umieć chociaż kogoś pozdrowić zgodnie z obyczajami ;D Ogólnie umiem choć troszkę każdego języka kraju, który kiedykolwiek odwiedziłem, po prostu nie sposób nie nauczyć się kilku zwrotów typu dzień dobry, dziękuję, poproszę oraz kilku wulgaryzmów i fajnych wiązanek typu calla la puta boca etc. Cóż, to po prostu jest pomocne.

Japońskiego uczę się z tej strony:

http://nihongo.anthonet.com/category/conversation/

Jest to strona po angielsku ale sądzę, że każdy poradzi sobie siedząc na niej, bo co tu do niezrozumienia? :D Jest to jeden z lepszych wyników wyszukiwania w google, wcześniej miałem jeszcze lekcję dżapaniz na dvd ale format robi swoje, a niegdyś nie bylem tym zainteresowany. Teraz cierpię ;_;

pzdr.

btw, mam prośbę, jak najwięcej linków z lekcjami japońskiego, słowniki internetowe etc, na tej stronie co podałem wszystko się znajdzie, ale może ktoś zna jakąś porządną witrynę, którą warto odwiedzić ;)

Odpowiedz do tematu