Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Każdy przez nieudolność swoich zmysłów postrzega świat innym!"

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka japońskiego?
Autor Wiadomość
@krzmig 
Administrator

Wysłany: 2006-10-27, 21:45   Nauka japońskiego?

Pewno wielu z was interesuje się Japonią głównie przez M&A, czyli tak jak ja :]. Od kiedy interesuje mnie Japonia, chcę razem z kolegą z klasy wyjechać tam :] A skoro wyjechać trzeba znać język :] Od kilku dni w wolnych chwilach uczę się tamtejszego języka. Nie wiem jak mi idzie bo na razie poznaje znaczki Hiragany. Z tego co wiem Pinka której dałem linka tez uczy się japońskiego :] Uważam że język jest dość ciekawy i w brew pozoru jest chyba łatwy :D Nie będę mówił jak zbudowany jest ten język bo to wszystko znajdziecie tutaj:

Z tych dwóch linków zdecydowanie polecam pierwszy ale być może drugi też sie przyda :]
A więc zapraszam do nauki (nie wieże że to powiedziałem XD)!
pozdrawiam :D

+Qbex 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-11-01, 18:25   

Już dawno wiedziałem o tych stronach. Nawet zacząłem się uczyć, ale jest to cholernie długie. Doszedłem do bodajże 5 lekcji Hiragany na Wikipedii i już mi się wszystko miesza. Mam za to kolegę w klasie, który chodzi do Empiku na Japoński oraz koleżanke ze szkoły, która uczęszcza tam razem z nim. Jak coś to będę się od niego uczył xD Chyba zacznę się uczyć na nowo z tych stron, jednak to nie to samo, co nauka w szkole.
Tak więc życzę wszystkim powodzenia w nauce.

Pozdr.

Itashi
Prawie FAN

Wysłany: 2007-03-18, 22:40   

Heh.... ja także lubię japoński ale nigdy nie ,myślałemżeby się go uczyć. potrafię rozmawiać płynnie po Francusku, Angielski, (n)iemiecku i troszkę po Rosyjsku, Czesku oraz innych państw kiedyś nalerzących do Rosji. Z japońskim zetknąłem się pierwszy raz po zobaczeniu "last samuraj", muszę zczaić te dwie stronki. Narazie mało wiem z japońskiego, ale to jeden z języków które są tak samo trudne jak Polski. ciekawy temat>>>> pozdro krzymig i Qubex :)

bober_ 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2007-04-28, 00:13   

Co do nauki japońskiego powiem tyle co mi powiedział kolega z klasy i co sam zaobserwowałem.

- Kolega uczy się sam wspomagając sie książką (nie znam niestety tytułu) i wychodzi mu to bardzo dobrze, jest w stanie napisać zdanie tłumacząc je z polskiego na japoński i odwrotnie.
- Jak chcesz to się nauczysz.
- Musisz być wytrwały - bardzo.
No i ważne jest to, żeby uczyć się tego języka jeżeli samemu to konsekwentnie a jeżeli w szkole to pilnie. (nie to co w standardowej szkole xD)
Dobra pamięć też nie zawadzi...

Joł. pozdro ziomale xD <lol>

^kbks 
Zaczyna sie uzależniać

Wysłany: 2008-07-04, 00:04   

też myślałem o tym żeby się mauczyć japońskiego i póżniej wyjechać do japonii
mają tam oczywiście anime i mange ale oprócz tego świetne samochody (lancer evo X moje marzenie) i piękne dziewczyny
choć tego ostatniego nie brakuje w polsce wręcz przeciwnie ;)
ale to raczej nie realne znając moje możliwości i chęci do nauki języków ;(

vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2008-07-04, 21:31   

Em, sam mimo swojego lenistwa czasem mam chęć nauczenia się kilku zwrotów tak aby pojechać kiedyś do Japonii i tam umieć chociaż kogoś pozdrowić zgodnie z obyczajami ;D Ogólnie umiem choć troszkę każdego języka kraju, który kiedykolwiek odwiedziłem, po prostu nie sposób nie nauczyć się kilku zwrotów typu dzień dobry, dziękuję, poproszę oraz kilku wulgaryzmów i fajnych wiązanek typu calla la puta boca etc. Cóż, to po prostu jest pomocne.

Japońskiego uczę się z tej strony:

http://nihongo.anthonet.com/category/conversation/

Jest to strona po angielsku ale sądzę, że każdy poradzi sobie siedząc na niej, bo co tu do niezrozumienia? :D Jest to jeden z lepszych wyników wyszukiwania w google, wcześniej miałem jeszcze lekcję dżapaniz na dvd ale format robi swoje, a niegdyś nie bylem tym zainteresowany. Teraz cierpię ;_;

pzdr.

btw, mam prośbę, jak najwięcej linków z lekcjami japońskiego, słowniki internetowe etc, na tej stronie co podałem wszystko się znajdzie, ale może ktoś zna jakąś porządną witrynę, którą warto odwiedzić ;)

Odpowiedz do tematu