Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Po co sie starać żyć skoro i tak w końcu umrzemy?"

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki warte polecenia
Autor Wiadomość
vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2006-08-31, 10:43   Książki warte polecenia

Lubię czytać książki i pewnie kilka forumowiczów również więc zakładam ten temat gdzie podawalibyście tytuły książek wartych do przeczytania uzasadniając czemu! Tak wypadlo, że to ja założyłem ten temat więc ja zaczynam, a że dziwnym trafem uwielbiam książki fantazy właśnie z tego gatunku polecę książki :D

Zacznę od bardzo znanej trylogi Tolkiena. Chodzi mi o Władcę Pierścienia. Są to książki naprawde godne przeczytania, magiczny świat, który stworzył Tolkien jest wspaniały. Wiele razy czytałem wszystkie części powieści i cały czas w wyobraźni miałem to co tam się dzieje. Po prostu książka jest napisana po mistrzowsku! Bohaterzy są tak pasujący do okoliczności, że aż trudno uwierzyć, że to się nigdy nie zdażyło. Poza tym trzeba mieć naprawdę bujną wyobraźnię aby coś takiego wymyślić i spiać ;)

Jeśli już jestem przy Wladcy Pierściania muszę wspomnieć o Hobbicie tego samego autora. Można powiedzieć, że to jest takie intro przed WP, które gorąco polecam! Książka naprawde świetna :D Miło się czyta i uzupełnia się braki wiedzy z Trylogi ;) Bohaterzy też tutaj są świetnie przedstawieni i ich zachowanie bardzo pasuje do opisu wyglądu.

Warcraft również trylogia! Jesli ktos tego nie czytał biegiem do empiku! Teraz! Szybko! Te książki są świetne! Perfekcyjne! Gdyby to była lektóra w szkole to ja bym ją nauczył się na pamięć! Te książki sa napisane przez fanow tak perfekcyjnie, że aż oczom nie wierzę! Naprawdę akcja i postacie są świetne, niektóre z pozorów otwarte a tak naprawde tajemnicze! Naprawde te książki trzeba przeczytać! Są bezbłędne!

A jakie tytuły Wy byście polecili? :D

+SoLo 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2006-08-31, 12:10   

Ja bym również polecił książki z twórczości wspaniałego pisarza Tolkiena. Najbardziej spodobał mi się Hobbit po kilku stronach nie mogłem tej książki zostawić, co się skończyło na przeczytaniu jej dwa razy :] co do trylogi to książka nie wciągła mnie tak bardzo jak film. Jest jeszcze jedna książka autorstwa Tolkiena, którą zachęcam do przeczytania a mianowicie Silmarilion. Oczywiście każdy zna panią Rowling, autorke Harry'ego Pottera. Wszystkie książki leżą spokojnie sobie u mnie na półce i czekają aż je znowu przeczytam :) , naprawde polecam tą książke jak żadną inną ona wciągnie was w inny świat :D To tyle odemnie ogólnie prócz tych książek to czytam mangi i lektury szkolne :> .

+Qbex 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-08-31, 16:11   

Harry Potter to moja ulubiona seria książek. Czytałem każdy tom po kilka razy :] Ze zniecierpliwieniem czekam na ostatni tom przygód młodego czarodzieja. Myślę, że będzei jeszcze bardziej ciekawsza i ekscytująca niż części poprzednie, które również zasługują na wielką uwagę. Każdy tom, już po kilku stronach mnie wciągał, tak że czasami robiłem przerwy tylko na spanie xD
Z Tolkienem było podobnie, z tym że na samym początku czytałem Hobbita, czyli tak jakby prolog Władcy Pierścieni. Seria mnie urzekła tak bardzo, że teraz nadal w wolnych chwilach sobie czytuję WP.
Trzecią w kolejności serią, którą chciałbym polecić są książki pana Johna Bellairsa, później po jego śmierci Brada Stricklanda, o Johnie piszą:
"Klasyk znakomitych baśniowych książek dla dzieci i młodzieży, niezwykle popularny autor kilkudziesięciu bestsellerów, które od lat rozpalają wyobraźnię młodych i starszych czytelników." Najwięcej jego książek jest o Luisie Barnavelcie, który ma podobne przygodo jak Harry Potter. Na okładkach książek, wydanych przez wydawnictwo Amber jest:
"... Dwunastoletni chłopiec, który stracił rodziców... Któremu ciągle przydarza się coś niesamowitego... Który nagle poznaje swe niezwykłe zdolności... Którego opiekunowie władają nadprzyrodzoną mocą... Który uczy się magii... Który walczy z potężnym czarnoksiężnikiem"
Przeczytałem już kilka książek z tej serii:
"Luis Barnavelt i widmo z Muzeum Magii"
"Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika"
"Luis Barnavelt, list, pierścień i czarodziejka"
A także książke tego samego autora, tyle że głównym bohaterem jest tutaj Johny Dixon:
"Johnny Dixon i klątwa błękitnego bożka"
Obecnie czytam "Luis Barnavelt i potwór Dzikiego Strumienia".
Zamierzam przeczytać wszystkie książki tego znakomitego pisarza, zostało mi jeszcze jednak kilka :]
W szczególności polecam Johna Bellairsa, jeśli ktoś ma ochote przeczytać historie podobne do przygód Harry'ego Pottera

Printer 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-08-31, 16:36   

Ja polecam książki Paula Coelho. Są to książki przygodowe powiązane z psychologią. Czytelnik więcej czasu poświęca na rozszyfrowanie przekazu autora, niż na samym czytaniu, co czyni te książki wyjątkowymi. Po przeczytaniu chociażby jednej z książek Paula, spojrzymy inaczej na świat. Osobiście przeczytałem 4 książki tego autora i polecam je każdemu :)

^Mistic 
Maniakalny MANIAK!

Wysłany: 2006-08-31, 16:42   

Ja polecam ksiażke D. Brown'a "kod Leonarda da Vinci". Książka bardzo dobra, zarówno pod wzgledem jakościowym jak i ilosciowym. może zapewnic całkiem udana rozrywke na kilka koleknych wieczorów. nie polecam jednak brac jej treści zbyt na serio gdziż jest to tylko opis autora z jednej strony. Ogólnie jednak jest to ksiażka która warto przeczytać.

+Reptile
Prawie FAN

Wysłany: 2006-09-01, 11:45   

Witam

Chciałbym polecić Wam drodzy forumowicze twórczośc Robina Cook'a.
Jest on światowej sławy mistrzem thrillera medycznego. W twórczości literackiej wykorzystuje najnowsze osiągnięcia oraz własne doświadczenia chirurga. Zwraca uwagę na niebezpieczeństwa grożące ze strony medycyny oraz spragnionych sławy i fortuny lekarzy. Robin Cook debiutował w 1977 roku powieścią Śpiączka. Kolejne książki: Mózg, Zabawa w Boga, Dewiacja, Gorączka, Szkodliwe intencje, Śmiertelny strach, Oznaki życia, Oślepienie nie schodzą z pierwszych miejsc list bestsellerów.

Przeczytałem wiele jego książek i musze przyznać, że jestem zachwycony zarówno stylem pisania jak i samymi historiami. Naprzykład książka pt "Mutant" opowiada naprawdę wspaniałą historię... "Poczęty w probówce syn Marshy i Victora Franków wyrasta na chłopca o niewiarygodnie wysokim ilorazie inteligencji. Dumnych z genialnego dziecka rodziców zaczynają jednak niepokoić niektóre jego zachowania. Boją się, jak wykorzysta swoje zdolności, czy będzie dla nich pociechą, czy też przekleństwem… " To tylko taki wstęp do tej wspaniałej pozycji. Polecam serdeczanie.

Po przeczytaniu paru jego książek zaciekawiła mnie także jego biografia i szybko nadrobiłem zaległości. Sam bardzo się zdziwiłem jak doczytałem, że Cook zrezygnował z medycyny dla pisarstwa. Poza tym pisząc książki opiera się on oczywiście nie tylko na swojej wiedzy, ale także czerpie dużymi garściami z wiedzy kolegów czy też zupełnie obcych lekarzy. Pragnie, żeby to o czym pisze było w 100 % autentyczne i dzięki temu jego książki są tak dokładnie i drobiazgowo pisane dając czytelnikowi możliwość poszerzenia wiedzy z wybranych dziedzin medycznych.

Jeżeli chodzi o ciekawostki to mam jeszcze jedną... Książka "Rok interny" opisuje jak to jest na samym początku z tymi lekarzami. Opisuje stażystę, który o ile dobrze pamiętam ma poglądy takie same jak autor, czyli poprostu opisuje w książce swój stosunek i swoje odczucia jak to było za czasu stażu, gdy dopiero wkraczał w świat medycyny. Sam pisał, że jego słowa nie są przyjemne i nie opisywał niczego w superlatywach. Walił prosto z mostu to co myśli (wtedy myślał ?).

Jest to napewno troche inny typ książki inna myśl przewodnia i zupełnie coś nowego niż zwykła Cook'owska książka.

Jest może ktoś kto miał styczność z książkami tego autora ? Jak tak to pisać xD

pzdr

siergiej 
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2006-09-13, 22:12   

a ja moge polecic pare książek :) np Diuna Franka herberta naj lepiej to cala seria:) musze przyznac ze nie lubialem czytac książek do czasu jak nie zobaczyłem filmu Diuna nakreconego przez Davida Lynch'a. POtem nabrałem ochoty przeczytania książki bo wiedziałem ze scenariusz do filmu został napisany właśnie na podstaiw tej książki. Musze przyznać ze diametralnie książka rużni się od filmu, ale jedno i drugie przypadło mi do gustu w takim stopniu że uwarzam obie te pozycje za kultowe.

Następną książką, a raczej całą serią jest seria Starcrafta. Pierwsza książka opowiada całą kampanie Terran z pozycji dziennikaża ktory zwabiony "ciepłą posadka" został wplątany w konflikt na skale całego systemu, opisuje powstanie DOminium Terrańskiego, jak to Arcturus Mengsk pioł sie do władzy nie szczędząc sposobów... Poznajemy dokładniej Jimma Raynora, Sare Cerrigan, Generała Duke'a i innych bohaterów tej książki... Druga i trzecia pozycja juz nie jest związana z grą, ale jest sciśle osadzona w świecie Starcrafta... naj bardziej podoba mi się trzecia książka z serii, "Nim zapadnie Ciemność". nie bede mowiło czym jest, bo nie chce psuć niespodzianki :) ksążka wara polecenia:) i musze przyznać że ostatnie fragmenty książki na prawde potrafią wycisnąć łzy z człowieka...

POlecam rónież Warcrafta, czytałem tylko 2 książki... 3 nie dostałem jeszcze w swoje łapki :( Pierwsza książka jest osadzona w świecie warcrafta, opowiada dzieje ludzkiego maga Rhonina który chcąc odkupić swoje winy z poprzedniej misji zostaje wysłany na bardzo niebezpieczną, można powiedzieć że prawie nie wykonalną misję. Miał uwolnić królową smoków Alextrasze. która była więziona przez orków. Druga książka opowiada dzieje Thrall'a przywudcy Hordy. a dokładniej od narodzin do momentu zostania przywudcą. Książka opowiada o przyjazni między Thrall'em, a ludzką dziewczynką, która traktowała go jak młodszego brata...

Czytałem jeszcze Polowanie na czerwony pażdziernik (film tez oglądałem), drugą książkę z seri Obcego, w sumie przez 6 miesięcy przeczytałem ponad 15 książek, w tym trylogie tolkiena.

Kythwena 
Wie co to M&A

Wysłany: 2007-10-23, 21:28   

Polecam serię Pieśń Lodu i Ognia Georga R. R. Martina.

W cyklu, który początkowo stanowił powieść pseudohistoryczną, z tomu na tom pojawia się coraz więcej elementów fantasy, ale to nie Tolkien i chwała mu za to. W przygodach niziołków zawsze przeszkadzał mi fakt, że koszt zwycięstwa w wielkiej wojnie o ocalenie Śródziemia sprowadza się do utraty jednego hobbitowego palca. Nie podobały mi się cukierkowe postaci, opisy przyrody godne "Nad Niemnem" ani brak zdecydowania autora w podjęciu decyzji, dla kogo właściwie powieść jest pisana - dla dzieci czy dorosłych.

Natomiast Martin jest mistrzem postaci, zarówno główni bohaterowie, których jest około dziesięciu, jak i drugoplanowi, a nawet epizodyczni nie są szarymi marionetki obdarzonymi imieniem i nazwiskiem, ale pełnokrwistymi postaciami, charakterologicznie starannie obmyślanymi i błyskawicznie zapadającymi w pamięć. I potrafi je uśmiercać.Już w pierwszym tomie ("Gra o tron") jasno określone zostały zasady, jakimi rządzi się świat siedmiu królestw: tutaj każdy, nawet najbardziej sympatyczny bohater może umrzeć.
Pierwsze trzy części liczą sobie jakieś trzy tysiące stron wypełnionych intrygami i nagłymi zwrotami akcji. Historia każdej z głównych postaci jest praktycznie samodzielną powieścią, które razem krzyżują się i splatają w przeróżnych konfiguracjach, tworząc misternie skonstruowaną całość.

Lista anime i mang | Kolekcja | Last.fm

vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2008-07-10, 16:03   

Wcześniej nie miałem internetu więc nie mogłem napisać, ale gdzieś miesiąc przed egzaminem gimnazjalnym kupiłem książkę Jacka Piekary - Sługa Boży. Jest to pierwsza część opowiadań o inkwizytorze - to właśnie dlatego skusiłem się by wydać te 30zł i dostać aż grosik reszty i wyuzdaną reklamóweczkę empiku :OO Z zakupu byłem bardzo zadowolony bo oprócz super-megaodjazdowej reklamówki była tam też super-ultraodjazdowa książka! :O Jako, że mam bzika na punkcie religii, inkwizycji i tego typu zagadnień książka mnie wciągnęła i zanim się obejrzałem mama stała nade mną mówiąc coś w rodzaju 'za naukę byś się wziął! A nie cały czas albo poza domem albo coś czytasz, jak nie bajeczki to bezsensowne książki' ofc tę obrazę względem mangi (bajeczki) i bezsensownych książek zignorowałem i jedynie zmieniłem miejsce czytania, mianowicie poszedłem do kibla ;D Nie wiem czemu, tam jest taka aura, że ho hoooo! Ofc, mimo kilku kibli w domu ktoś musiał zapukać do mojego i aura prysnęła jak z bańki :( Jednak nawet to nie oderwało mnie od lektury. Czytałem tak zmieniając miejsce gdzieś do 2 aż w końcu skończyła mi się książka i jedzenie, które łatwo przygotować - płatki z mlekiem ;_;

Muszę przyznać, że świat ukazany w książce wciąga doszczętnie, najciekawszym elementem jest narracja w pierwszej osobie, cynizm inkwizytora o imieniu Mordimer Madderdin z którym komentował wydarzenia wliczając w to swoje posunięcia i myśli po prostu zachwycają. Dystans oraz zdrowe, a zarazem uczciwe podejście do świata tylko coraz bardziej wciągają w lekturę. Oprócz głównej postaci, to świat w którym Ona się znajduje też jest niemniej ciekawy. Czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytuały, demony zstępują na świat, czarownice knują mroczne intrygi, a Jezus zamiast umrzeć na krzyżu zstąpił z niego w zbroi i wraz z apostołami wyrżną w pień pół Jerozolimy. Słowa modlitwy brzmią teraz tak:

...I daj nam siłę abyśmy nie przebaczali naszym winowajcom..

Świat płonie od stosów na których skwierczą ciała heretyków, bluźnierców i innych odstępców oraz wyznawców szatana. Jest też wiele niewyjaśnionych wydarzeń jak np. dlaczego Jezus po swoim tryumfie zniknął? Wszystko to jest w 4 tomach z cyklu o Mordimerze: Sługa Boży, Młot na Czarownice, Miecz Aniołów i Łowca Dusz.

polecam ;)

pzdr.

Odpowiedz do tematu