Dragon Ball To The End - Świat Mangi & Anime w zasięgu twojej dłoni!
Dragon Ball To The End Strona Główna
TTE    Regulamin    Szukaj    Grupy   Rejestracja    Zaloguj    ShoutBox

"Czemu nikt nie lubi śmierci? Przecież ona powinna nas uwalniać od naszego jak że ułomnego ciała."

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona technika
Autor Wiadomość
vader 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 23
Wysłany: 2006-10-25, 13:23   Ulubiona technika

Wcześniej był tu ten temat ale został skasowany bo jakiś noob napisał go jednym zdaniem więc wiadomo jak modzi zareagowali ;p Postanowiłem w takim razie samemu go napisać, bo nie lubię aby coś przepadało XD

Ulubiona technika? W Dragon Ball widzieliśmy ich wiele, jak wiele? Trudno zliczyć, były techniki KI, nożne, ręczne i ogólnie doświadczyliśmy ich wiele. Poczynając od prostego Janken'a kończąc na duchach kamikaze. Nie ukrywam, że jest jedna technika, która mnie dobija. Oczywiście mowa tu o kamehame'szce, która jest tak tłuczona, jak pop w radiu. Stosował ją Goku, Gohan, Kame Senin, Goten, Son Gohan, Cell, Kuririn i Tenshinhan. Technika była oczywiście nie ich tylko Kame Senina, reszta ściągnęła ją od niego i stosowała do znudzenia. Na każdym kroku ktoś ją stosował, przez co o mało nie rzygałem. Goku piłował morde KA-ME-HA-ME-HAaaaaaaaaaa! Geez, żałosne. Poza tym wcale ta technika nie była taka mocna jak każdy sądził. Mimo iż potrafiła zniszczyć księżyc, sparować inną to była słaba. Nie ma co ukrywać. Przecież przy działu Qigong kameha to strzał z procy! Właśnie Qigong jest moją ulubioną techniką. Jest straszliwie groźna dla osoby stosującej i dla tej osoby, która jest na celu. Przecież Ten zniszczył nią ring i o mało nie zabił Goku. Pewnie właśnie dla tego jest zakazaną techniką, a żurawi pustelnik nauczył ją Tena. W sumie nie dziwie się dlaczego w mandze było tak, że nappa pozbawił ręki Tenshinhana, przecież gdyby ten zastosował działo Qigong to nie było by po co dla Goku wracać na ziemię, bo nie sądzę, aby nappa przeżył ten atak, podobnie jak vegeta. Dlatego jest moją ulubioną techniką. Poza nią lubię technike duszków kamikaze, o których wspomniałem wcześniej. Duszki są śmieszne, a zarazem niszczycielskie. Jednak nic nie pobije zakazanej techniki Tenshinhana ... ;)

+SoLo 
Maniakalny MANIAK!

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2006-11-04, 10:42   

Moją ulubioną techniką jest najpoteżniejsza w dragon ballu... widząc potege tej techniki aż adrenalinka podskakuje :) , a mianowicie chodzi o Genki Dama.
Technika jest może troche skomplikowa, pewnie pod tym względem że użycie jej zabiera sporo czasu, aby jej użyć jak wszyscy wiemy trzeba mieć ręce uniesione w górze i wtedy absorbuje się energia wszystkich żywych istot jak i oczywiście przyrody itp. Goku używając jej 3 krotnie robił to z coraz większym zaangażowanie ponieważ wiedział, że użycie owej techniki to nie lada gratka :D .

Pozdr.

wojo24
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2006-11-10, 15:49   

Kaioken.(czyt. Kajito)
Dlaczego ta?
Otóz gdy ogladałem ten odcinek (a było dawno wiec dobrze nie pamiętam:)
Songo powiedział że gdy tą tchnike uzywa sie można zwiększać swoją siłe i szybkosć ataku do woli (ale bajer) jedank równowazy sie to z tym ze jak sie zwiekszy ją odrbobine za "dużo" to mozna umrzec. A i można ją uzyc tylko raz. (Nie wiem czy dobrze to pamietam)
Ostatnio zmieniony przez wojo24 2006-11-10, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

^Mistic 
Maniakalny MANIAK!

Wysłany: 2006-11-13, 15:17   

Czemu ja sie tutaj jeszcze nie wypowiedziałem? xD Dobra ale wracając do tematu moja ulubiona technika jest Big Bang. Po raz pierwszy ujrzec ja mozna było podczas walki Vegeta SSJ vs C19 w wykonaniu tego pierwszego. Dlaczego własnie ta technika? Właściwie sam nie wiem. Urzekła mnie w niej jej siła (jak na tamten moment serii) jak i to ze urzywa jej moja ulubiona postac. Pózniej była ona rzadziej uzywana ale i tak zapadła mi ona w pamiec jako jeden z lepszych ciosów tego anime...

http://www.eurobiznes.net/pages/ptp.php?refid=fumi
Ostatnio zmieniony przez Mistic 2006-11-13, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  

OSTenMachen 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-11-14, 13:25   

No cóż każda z technik była w jakimś stopniu ciekawa. Jak oglądałem anime to tylko czekałem na jakąs nową technikę. A najfajniejsza wg. mnie jest ta która była stosowana chyba jedynie na Namek.Pamiętam jak użył jej Zarbom do pokonania Vegety w 1 starciu. Otóż chodzi mi o tą co przeciwnik łapie drugiego i leci z nim do góry, gdy już jest wysoko spada z ogromna prędkością i tuż nad ziemią puszcza przeciwnika a sam odlatuje w bok :D I to chyba było by na tyle, nie będe już wymieniał takich technik jak Final Flash, Makanokosappo itp. itd. ponieważ są powszechnie znane i lubiane( jeśli nie przez was to przezemnie :D )

CzesiO 
Wie co to M&A

Wysłany: 2006-11-19, 15:55   

Gohan i jego Masenko:

1. Masenko jest tak potężną techniką jak Kamehameha
2. Tak jak Kamehameha jest sylabowana przez co szybciej się ją wykonuje (ma mniej sylab)
3. Wymyślił i wykonuje ją tylko Gohan, moja ulubiona postać

Inne techniki o których warto wspomnieć: Kamehameha - tak jak Masenko, tylko ma niebieski kolor...Masenkosappo - promień który przebija wszystko...Final Flash - fale energii jeszcze silniejsza od Kamehamehy, wykonywana przez Vegetę...Genki Dama - potężna kula energetyczna, najsilniejszy atak w całym DB, technikę tą wykonuje tylko Goku...Fusion Dance - ?technika? bardzo efektowna, osoby umiejące wykonywać taniec fuzyjny mogą się połączyć tworząc bardzo silną postać. To tyle z mojej strony. Jest jeszcze wiele technik wartych uwagi których nazw niestety zapomniałem.

Gumisiek
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2007-03-16, 18:41   

Mi najbardziej podoba sie szatański promień Picolla.Dlatego że:
1.Uzywal jej Piccolo
2.Jest spektakularna
3.Jest silna
4.idealnie komponuje sie w fabulę.

Prince Vegeta
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2007-07-03, 21:44   

moim faworytem technik to oczywiście Big bang attack
tej techniki nikt i nic nie pokona nawet Genki :mrgreen:

** Komentarz dodany przez: krzmig: 2007-07-05, 09:46 **
popracuj z klawiaturą albo spraw sobie firefoxa, który będzie sprawdzał to za ciebie...
Ostatnio zmieniony przez krzmig 2007-07-05, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  

~poldek890
Maniak!

Wysłany: 2007-08-23, 19:02   

Moją ulubioną techniką jest Big Bang KAMEHAMEHA, które niestety nie może my zobaczyć w pełnej okazałości w DBGT, ale i tak już sama sekwencja do użycia go mi sie podoba a potęga idąca od tej techniki powala wszystkie mi znane.

Videl14 
Dopiero zaczyna

Wysłany: 2008-01-07, 19:04   

Kamehameha, Masenko, Słoneczny Kieł, latanie (też technika, prawda?)
Noo tak. Argumentacja jeszcze. Więc:
Kamehameha - prawie każdy ją potrafił a nigdy się na niej nie zawiedli. Łatwa...
Masenko? Bo była techniką Gohana. Żart. Dlatego ją lubię, bo to w sensie również kamehameha tylko takie inne.
Słoneczy kieł - bardzo przydatna technika. Nie raz ich uratowała:D
Latania - O tak! Chciałabym latać:D Nie było odcinka gdzie ktoś nie latał (nie licząc zwykłego DB), ta technika zawsze im towarzyszyła^.^
Ostatnio zmieniony przez Videl14 2008-01-07, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu